Jak zorganizować urodziny dla dziecka?

Urodziny dla każdego dziecka to magiczny czas, na który czeka cały rok. Marzy, by był to dzień pełen wrażeń, spędzony z rodzicami, rodziną oraz przyjaciółmi. Jak spełnić marzenia dziecka i zorganizować mu najpiękniejsze przyjęcie urodzinowe?


Od czego zacząć?

Znasz swoje dziecko najlepiej. Wiesz co lubi, jakie bajki uwielbia oglądać oraz kto jest jego ukochanym bohaterem. Ta wiedza to klucz do sukcesu by zorganizować cudowne urodziny dla swojej pociechy.

Na początek musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy masz czas oraz chęć by zorganizować urodziny dla dziecka. Musisz wiedzieć, że organizacja wymaga wiele pracy, kreatywności oraz czasu. Choć efekt i radość na twarzy Twojej pociech na pewno Ci to wynagrodzi.

Nie wiń się jednak, jeśli stwierdzisz, że nie masz wystarczającej ilości wolnego czasu, by zorganizować ten dzień dobrze. Warto wówczas sięgnąć po pomoc wykwalifikowanej agencji, która organizuje animacje dla dzieci. Agencja organizująca eventy dla dzieci specjalizuje się w tworzeniu niezapomnianej atmosfery. Posiada pełną ofertę atrakcji oraz pomysłów na przyjęcie urodzinowe, które możesz urządzić w domu bądź w wybranym lokalu.


Tematyczne urodziny dla dziecka

Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się urodziny tematyczne. Właśnie dlatego ważne jest, by rodzice wiedzieli co lubi ich dziecko. Wtedy pomysł na przyjęcie urodzinowe, prezent oraz animacje są w zasięgu ręki.

Tematyczne urodziny dla dziecka można zorganizować samemu bądź z pomocą animatorów. Najchętniej wybieranymi motywami przez dzieci są urodziny z clownem, kocie, pirackie, indiańskie, sportowe, z księżniczką, ECO-urodziny i o tematyce zwierzęcej, przyrodniczej. Bardzo popularne są także urodziny z ulubionym bajkowym bohaterem. Obecnie dużą popularnością cieszą się świnka Peppa i księżniczka Elza z Krainy Lodu.

W przypadku urodzin tematycznych ważne jest, aby zadbać o wszystkie szczegóły. By były one zgodne z tematem przewodnim. Zaproszenia, dekoracje, przebrania a także animacje powinny być spójne z charakterem imprezy.

Przygotowanie dekoracji, strojów, atrakcji oraz opracowanie scenariusza urodzin i zabaw to prawdziwe wyzwanie. Wymaga dużej dozy kreatywności, wielu pomysłów i niestety jest to kosztowne.

W przypadku wynajęcia animatorów urodzinowych, najczęściej posiadają oni w swojej ofercie pełen zakres usług. Od przygotowania scenariusza zabaw, strojów, wizyty „bohatera” aż po atrakcje jak dmuchane zamki czy zabawy z chustą animacyjną. Najczęściej współpracują również z fotografem, który uwieczni piękne chwili na kliszy.


Jak uniknąć nudnych zabaw?

Nie możesz dopuścić do pierwszych oznak nudy. Przyjęcie musi być zaplanowane w każdym detalu. Niezwykle ważne są animacje, gry i zabawy. W zależności od pory roku możesz zorganizować je na świeżym powietrzu bądź w domu. Wśród najpopularniejszych atrakcji znajdują się malowanie twarzy, bańki mydlane, dmuchane zamki, tatuaże wodne oraz brokatowe, zaplatanie kolorowych warkoczyków i zabawa z chustą.Jeśli planujecie organizację urodzin dla swojego dziecka, a nie macie wystarczającej ilości czasu i pomysłów, skontaktujcie się z zespołem Kinimodo!
Znaczenie zabawy w życiu dziecka

25.05.2020r

Znaczenie zabawy w życiu dziecka

Jak zorganizować Pierwszą Komunię Świętą?

01.01.2019r

Jak zorganizować Pierwszą Komunię Świętą?

Jak zorganizować urodziny dla dziecka?

06.10.2019r

Jak zorganizować urodziny dla dziecka?