Jak zorganizować Pierwszą Komunię Świętą?

Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Doniosłe, niezwykle emocjonalne a także radosne i pozytywne, gdyż przeżywane w gronie rodzinnym. Wymaga sporego zaangażowania ze strony rodziców, które wiąże się z organizacją przyjęcia komunijnego.


Jak zorganizować Pierwszą Komunię Świętą?

Coraz częściej rodzice decydują się na organizację przyjęcia komunijnego poza domem. W restauracji lub hotelu, gdzie mogą liczyć na obsługę, gotowe menu. Zyskują swobodę i mogą cieszyć się tym dniem wraz z całą rodziną.

Organizacja przyjęcia dla dorosłych zazwyczaj jest prostsza. Starszym wystarczą pogawędki w gronie rodzinnym. Bardziej wymagającą grupą są dzieci. Ważne, by tego ważnego dnia się nie nudziły. By cieszyły się wspólną zabawą a nie siedziały przy stole słuchając rozmów dorosłych. Aby zapewnić swoim pociechom atrakcje, rodzice najczęściej decydują się na zatrudnienie animatorów, którzy zajmą się najmłodszymi, a w tym czasie dorośli będą mogli wspólnie spędzić czas przy stole.

Rodzice są zadowoleni, gdyż mają pewność, że ich pociecha dobrze się bawi i jest bezpieczna wraz z pozostałymi zaproszonymi dziećmi.


Organizacja przyjęcia komunijnego

Organizacja wydarzenia jest sporym obciążeniem. Rodzice powinni wziąć pod uwagę zakup stroju komunijnego, dekoracji, zaproszeń, wynajem lokalu, cateringu, obsługi a także organizację atrakcji dla dzieci. Nie powinni jednak dopuścić by przygotowania zniszczyły atmosfery święta. Pamiętajcie, że ten dzień jest szczególnie ważny dla Waszego dziecka i powinien się na niego cieszyć i go oczekiwać.


W domu czy w lokalu

Wybór miejsca przyjęcia komunijnego zależy od ilości zaproszonych gości. Jeśli ich liczba jest duża, to warto poszukać lokalu z odpowiednio dużą salą. Jeśli zaprosicie najbliższą rodzinę uroczysty obiad można zorganizować w domu. Organizacja przyjęcia u siebie jest tańsza, ale wymaga dużego nakładu pracy i czasu. Wówczas to rodzice są odpowiedzialni za skomponowanie menu, zakupy, dekoracje oraz gotowanie. W przypadku restauracji wszystkimi tymi kwestiami zajmuje się restauracja.


Komunijne animacje dla dzieci

Niezależnie od tego czy zdecydujecie się na organizację obiadu w domu czy w lokalu warto wziąć pod uwagę animacje dla dzieci. Gry i zabawy powinny być dopasowane do grupy wiekowej oraz ilości młodych gości. Zależą również od tego, czy zabawy będą organizowane w domu czy na świeżym powietrzu.

Rodzice w trakcie przyjęcia najczęściej nie mają czasu koordynować gier oraz opiekować się dziećmi. Warto na te kilka godzin zatrudnić profesjonalnego animatora, który zajmie się pociechami, zorganizuje im czas oraz zaopiekuje się nimi.

Animatorzy podczas przyjęć komunijnych bawią się z dziećmi zgodnie z wcześniej ustalonym wraz z rodzicami scenariuszem. Najczęściej wybieranymi atrakcjami są spotkania z clownem, pokaz i warsztaty baniek mydlanych oraz robienie zwierzątek i innych figur z balonów. Firmy zajmujące się animacjami organizują również sesję fotograficzną, która upamiętni ten szczególny dzień.Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na przyjęcie w domu bądź w lokalu pamiętajcie o najważniejszym. Ten dzień powinien być rodzinny, ciepły, ważny. Jego znaczenie nie powinno ulotnić się wraz przygotowaniami oraz zmęczeniem.

Jeśli planujecie zorganizować niezapomniane przyjęcie komunijne pod okiem fachowców, skontaktujcie się z zespołem Kinimodo.
Znaczenie zabawy w życiu dziecka

25.05.2020r

Znaczenie zabawy w życiu dziecka

Jak zorganizować Pierwszą Komunię Świętą?

01.01.2019r

Jak zorganizować Pierwszą Komunię Świętą?

Jak zorganizować urodziny dla dziecka?

06.10.2019r

Jak zorganizować urodziny dla dziecka?